MUDr. et. MVDr. Jozef Škarda PhD, uzdravenie z nevyliečiteľných chorôb

MUDr. et. MVDr. Jozef Škarda PhD

– 2002-2012 Lékař na  Ústavu diagnostické a molekulární patologie LF UPOL a FN Olomouc
– doktor medicíny s druhou atestací, kandidát věd
– oblasti zájmu: onkopatologie, experimentální patologie, molekulární patologie

Uzdravenia z nevyliečitelných chorob mýtus alebo lekársky zdokumentované skutočnosti.

1. Ludský organizmus je velmi domyselně usporiadaný a každý detailný pochod prispieva k  fungovaniu jednotlivých orgánových systémov  tak aby s toho maximálně profitoval ten jedinec.
Je odhadnuté že za jednu sekundu  prebehne  v ludskom organizme skoordinovaných nekolko miliárd chemických reakcií. Svedčí to o stope po nesmiernej inteligencii akou boli systémy synchronizované. Je to nad ĺuské pochopenie. Imunitný systém človeka dokazuje, že človek je dómyselne a cielene chráněný pred chorobami.tato ochrana je detailne prepracovaná a za fyziologických podmienok je čím ´dalej efektívnějšia. Imunitní systém si je schopný zapamata´t všetka antigény s ktorým sa stretol a pri dalšem stretnutí zostonásobíť ochranu proti nim, ba dokonca je schopný túto výbavu predať dalšej generácii.

2. Aká je schopnosť regenerácie / obnovy/ ludského organizmu ?

Kmenové buňky sú vybavené vlastnosťami, ktoré  z nich robia kandidátou na  liéčbu doposial  nevyliečitelných  chorob,  ako sú Parkinsonova choroba, demyelinizačné poruchy (např. sclerosis multiplex), Duchennova svalová dystrofia a celý rad dalších chorob. V súčasnej dobe sa tiež uvažuje o využití kmeňových buniek  v liéčbe tak frekventovaných a závažných chorob ako sú infarkt myokardu, diabetes mellitus, autoimunitné ochorenia atd. V experimentálných podmíenkách sa na živočíšnych  modeloch se už podarilo doložit, že terapeutický potenciál jedinej kmeňovej  bunky je tak velký, že dokáže obnoviť aj  celý orgán, ako  je napr. slinivka, predstojná žlaza alebo hematopoetická tkáň.

3. Sú uzdravenia z nevyliečitelných chorob mýtom  alebo skutočnosťou, ktorá je zdokumentovaná lekárskou vedou?

Japonský lékar Hiroši Oda zhromaždil počas  sedemročnej práce  na Heidelberskej univerzite 101 prípadov nádorových chorob zo spontánnou remisíou. Je zaujímavou skutočnosťou že Všetci vyliéčení se opíerali  o vieru  v Boha, ktorý uzdravuje. 4.Je možné byť uzdravený z každej choroby? 5.Aká je cesta k dokonalému zdraviu? Aj vy možete zažiť uzdravenie aj z vážných chorob.

Josef, 78 let
„Mám Alzheimerovu chorobu. Před 14 dny jsem úplně přestal mluvit. Dneska na Léčení se za mě modlili a zase mluvím! Je to neuvěřitelné. Prostě zázrak. Moc děkuji.“ (Manželka pana Josefa je rovněž v údivu, že manžel zase začal mluvit – teď prý mluví až moc.)

Ludmila, 77 let
„Dost mě bolelo koleno, nemohla jsem ho ani ohnout. Dneska na Léčení se mi uvolnily šlachy a jde to ohnout! Nádhera.“

Božena, 87 let
„Mám artrózu 4. stupně a mám jít na operaci s kyčelním kloubem. Dost mě to samozřejmě bolí, ale dnes zde bolest odešla. Taktéž mě bolela páteř a po modlitbě to odešlo. Jsem opravdu ráda.“Jeremiáš 33,3

“Volaj ku mne, a ohlásim sa ti a oznámim ti veliké veci a neprístupné, ktorých neznáš.”